O nas

Ridango jest estońską firmą o międzynarodowym zasięgu, oferująca wiodące na rynku rozwiązania, usługi i technologie. Ridango realizuje projekty pod klucz, a także osobne rozwiązania dla systemów biletowych lub Informacji Pasażerskiej w czasie rzeczywistym, w zależności od potrzeb operatorów i agencji transportowych. 


Historia:
Ridango (wcześniej znane jako United Tickets) powstało w 2009 roku, dzięki pomocy prywatnych inwestorów w Tallinie (Estonia). Ridango, to wyodrębniona cześć Estońskiego Centrum Certyfikacji, które jest jedyną instytucją posiadającą uprawnienia do wydawania dokumentów państwowych oraz podpisów elektronicznych. Estońskie Centrum Certyfikacji jest własnością dużych skandynawskich  banków (SEB Bank i Swedbank) oraz największych firm telekomunikacyjnych (Telia Sonera Group). Dlatego też, historia Ridango sięga 2004 roku, gdy Estońskie Centrum Certyfikacji rozpoczęło swoje prace nad elektronicznym dowodem osobistym, połączonym z systemem biletowym w Tallinie i Tartu (Estonia).Ważne wydarzenia w historii Ridango:
2009 
Wyodrębnienie spółki z Estońskeigo Centrum Certyfikacji, powstanie Ridango
2010 Ridango wygrało przetarg na system biletowy online w Tallinie (Estonia)
2010 Opracowanie własnych kasowników elektronicznych
2011 Naszym partnerem zostaje TriNorth Holding AB ze Szwecji
2012 Wejście na szwedzki rynek, rozwiązanie biletowe dla regionu Gotlandia w Szwecji
2012 Unikalne rozwiązanie systemu wspomagania sprzedaży u kierowcy z tabletem
2012 Ridango zostało wpisane na oficjalną listę MasterCard Vendor
2013 Wdrożenie systemu e-portmonetki, działające dla wielu operatorów jednocześnie
2014 Uruchomienie sprzedaży biletów w systemie kodów QR
2014 Stworzenie aplikacji mobilnej, obsługującej rozkłady jazdy, bilety mobilne i Informację Pasażerską w czasie rzeczywistym
2014 Uruchomienie systemu Informacji Pasażerskiej w czasie rzeczywistym
2014 Ridango uczestniczy w programie MasterCard StartPath Accelerator 
2015 Ridango wdrożyło wiele nowych systemów w Szwecji i Estonii
2016 Przedłużenie kontraktu na system biletowy w Tallinie na kolejne 7 lat
2016 Wdrażanie systemu biletowego w Nuuk, Grenlandia


Zarząd


Zarząd firmy Ridango składa się z doświadczonego zespołu specjalistów i przedsiębiorców z udokumentowanym doświadczeniem w branży usług i operacji w transporcie. Jego wiedza oraz doświadczenie sprawiło, że Ridango jest bardzo cenione za jakość proponowanych przez siebie rozwiązań dla transportu.

Erki Lipre - Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu
erki@ridango.com
Erki jest odpowiedzialny generalny rozwój i działalność firmy Ridango. 

Wcześniej Erki pracował dla bałtyckiej  Grupy ABB jako Dyrektor Działu Informatyki oraz Dyrektor Marketingu i Sprzedaży w Estonii. Pracował również jako konsultant w Ernst & Young w Estonii i Hiszpanii.
Erki jest absolwentem zarządzania przedsiębiorstwem międzynarodowym na Anglia Ruskin University, Cambridge Campus.


Argo Verk - Dyrektor ds. Sprzedaży i Członek Zarządu
argo@ridango.com
Argo nadzoruje dział sprzedaży systemów biletowych i Informacji Pasażerskiej w czasie rzeczywistym w Ridango.


Argo wcześniej był założycielem firmy, która koncentrowała się na sprzedaży biletów promowych dla firm transportowych w Estonii.


Ain Järv - Dyrektor ds. Technologii oraz Członek Rady Nadzorczej
ain@ridango.com
Ain Järv jest założycielemi wizjonerem technologicznym Ridango, jest odpowiedzialny za rozwój technologiczny - hardware i software oraz projekty wykonawcze Ridango.

Wcześniej Ain był prezesem Estońskiego Centrum Certyfikacji, które obecnie jest największą i jedyną instytucją w Estonii, wydającą estońskie elektroniczne dowody osobiste. Ain ukończył studia inżynierskie na Uniwersytecie Technicznym w Tallinie.


Ado Are - Project Manager i Członek Rady Nadzorczej
ado@ridango.com
Ado zajmuje się rozwem i realizacją projektów Ridango oraz nadzoruje wszystkie nowe projekty, które są w toku.


Ado prowadził poprzednio firmę Wepartner OÜ w Estonii i był jej współzałożycielem. Współpracował z większością jednostek administracyjnych w Estonii w ramach rozwiązań dla systemów biletowych. Webpartner OÜ połączyło się z Ridango w 2013 roku.


INNE KLUCZOWE KONTAKTY:


Kristjan Niinemaa - Dyrektor ds. Finansów

kristjan@ridango.com
Kristjan dołaczył do Ridango jesienią 2015 i nadzoruje dział finansów naszej firmy.
Poprzednio, Kristjan był CFO w N-Terminal Grupp (logistics and trading company), Prezesem oraz członkiem zarządu we wspólnym biurze Estońskiego StowarzyszeniaUbezpieczycieli (Estonian Insurers' Association) i Motor Insurance Bureau/Guarantee Fund.


René Bernard - Wicedyrektor ds. Inzynierii 
rene@ridango.com

Rene dołączył do Ridango jesienią 2015. Nadzworuje dział Development w Ridango. Zanim René do nas dołączył, przez 13 lat pracował dla Grupy TeliaSonera, gdzie zajmował różne stanowiska.


Andrus Kuldkepp - Dyrektor ds. Serwisu oraz Obsługi Klienta

andrus@ridango.com
Andrus nadzoruje dział serwisu w Ridango, którego elementami jest wsparcie IT, obsługa klienta końcowego, a także serwis techniczny oraz zespoły instalacyjne.


Radoslaw Sulek - Specjalista ds. Sprzedaży i Przedstawiciel Ridango w Polsce
radoslaw@ridango.com
Radoslaw zajmuje się polskim rynkiem i pracuje dla nas z Polski.


Współpraca


Ridango jest otwarte na współpracę na wielu rynkach. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z naszymi partnerami i często dyskutujemy o nowych możliwościach. Cenimy sobie szczególnie partnerów, którzy maja podobną wizję transportu - aby był łatwiejszy, szybszy i otwarty dla wszystkich stron.


Jeżeli chcieliby Państwo zostać naszym partnerem handlowym lub operacyjnym, prosimy o kontakt na roksana@ridango.comZarządzanie jakością


Ridango posiada certyfikat ISO 9001:2015  i ISO 14001:2015 potwierdzony i wydany przez Bureau Veritas. Certyfikat ISO obejmuje "Programowanie, rozwój, sprzedaż, system biletowy, Informację Pasażerską w czasie rzeczywistym oraz rozwiązania płatnicze."


Ridango zapewnia wysokiej jakości sprzęt i oprogramowanie, integrację systemów i usług. Nasze produkty są konkurencyjne poprzez sumienne i oddanych regularnie zasad zarządzania, badań i procesu rozwoju i codziennych zintegrowanych procesów komunikacyjnych i poprawy z naszymi partnerami i dostawcami.

Nasza zasada jakości:
Zadaniem Ridango jest oferowanie wysokiej jakości produktów i usług, realizowanych na czas, które spełniają i wykraczają poza oczekiwania naszych klientów.