Departament Transportu Miasta Tallinna, Centrum Transportu Publicznego Harju oraz Departament Przedsiębiorczości Tallinna, w rezultacie procedury negocjacyjnej, przedłużyły umowę z Ridango AS na zarządzanie i obsługę systemu biletowego. Kontrakt został podpisany na siedem lat, do września 2023 roku.

„Poza zarządzaniem i obsługą systemu, umowa przewiduje szereg innowacyjnych rozwiązań – na przykład czytniki kodów kreskowych i QR kodów, które zostaną zainstalowane w środkach transportu publicznego, co umożliwi opłatę za przejazd przy pomocy smartfonów i nośników drukowanych, bez konieczności posiadania karty elektronicznej” mówi starszy specjalista ds. systemu biletowego w Departamencie Transportu Tallinna, Tiit Laiksoo. Starszy specjalista w wydziale turystyki Departamentu Przedsiębiorczości Tallinna, Kersti Papp dodaje: „Bez wątpienia, takie rozwiązanie jest również wygodne dla turystów, dlatego planujemy uruchomienie sprzedaży Kart Tallińskiej, którą będzie można odczytywać przy pomocy kodu QR.”

„Uczestnicząc w wielu międzynarodowych konferencjach i wystawach poświęconych systemom biletowym, byłem wielokrotnie zapewniany, że system biletowy działający w Tallinnie, ze swoimi wieloma zaawansowanymi funkcjami, jest niezwykle innowacyjnym i wiodącym systemem w branży. Dobrym przykładem jest rozwiązanie Park & Ride, które na początku bieżącego roku spotkało się z zainteresowaniem i uznaniem na prestiżowym konkursie Transportation Ticket & Passenger Information Global Awards” komentuje Dyrektor Sprzedaży w Ridango, Argo Verk.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że nasza owocna współpraca z Tallinnem będzie trwała i przyniesie nowe funkcjonalności w istniejącym systemie biletowym” dodaje Verk

Obecnie Karta Transportu Publicznego umożliwia korzystanie ze środków transportu publicznego w wielu miastach Estonii, jak Tartu, Narva, Kohtla-Jarve, jak również u wielu powiatowych i międzymiastowych przewoźników. Karta Transportu Publicznego funkcjonuje w wszystkich miejscach w całej Estonii, niezależnie od miejsca jej nabycia, czy lokalnych dodatkowych funkcjonalności.

Ridango (poprzednio znane jako Uhendatud Piletite AS) zostało założone w 2009 roku i jest szybko rozwijającą się firmą technologiczną, dostarczającą systemy informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym oraz systemy biletowe oparte na koncie użytkownika dla organizatorów i operatorów transportu publicznego. Ridango dostarcza rozwiązania pod klucz dla gmin i przedsiębiorstw, jako zintegrowana firma wdrożeniową i utrzymaniowa. Najbardziej znane systemy Ridango w Estonii to Karta Transportu Publicznego Tallinn i Harju, oraz e-bilet wdrożony w Tartu. Firma z sukcesem dostarczyła szereg systemów automatycznego poboru opłat i informacji pasażerskiej w wielu krajach skandynawskich – zarówno dla organizatorów transportu publicznego, jak i dla prywatnych operatorów.