Ridango AS wygrało przetarg publiczny na dostawę i wdrożenie systemu biletowego oraz systemu dynamicznej informacji pasażerskiej dla sieci transportu publicznego w mieście i powiecie Parnu i podpisało stosowną umowę z Zarządem Transportu Publicznego miasta i powiatu Parnu. Nowy system biletowy zostanie uruchomiony 1 lipca 2017, a okres objęty umową wynosi pięć lat. Poza dostawą, wdrożeniem i utrzymaniem systemu biletowego, Ridango zainstaluje w drugiej połowie roku 2017 również wyświetlacze i inne elementy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach w mieście i powiecie Parnu, zapewniając pasażerom aktualną informację o przyjazdach i odjazdach autobusów.

„To doskonała wiadomość, że już niebawem mieszkańcy Parnu będą mogli z większą łatwością i wygodą korzystać z transportu publicznego. Nowy system biletowy będzie integrował zarówno komunikację w mieście, jak i w powiecie. Informacja pasażerska w czasie rzeczywistym będzie dostępna również dla pasażerów ze smartfonami” powiedział Taimo Tammeleht, Development Manager Zarządu Transportu Publicznego miasta i powiatu Parnu.

„Region Parnu jest bez wątpienia jednym z najważniejszych obszarów w Estonii. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że już w przyszłym roku mieszkańcy regionu będą mogli korzystać z nowoczesnego systemu biletowego, który już jest dostępny dla obywateli Tallinna, Harju i Tartu. Już uzgodniliśmy z Zarządem Transportu Publicznego kwestie związane z interoperacyjnością biletu elektronicznego w innych miastach Estonii” dodał Argo Verk, Dyrektor Sprzedaży Ridango.

Obecnie Karta Transportu Publicznego umożliwia korzystanie ze środków transportu publicznego w wielu miastach Estonii, jak Tartu, Narva, Kohtla-Jarve, jak również u wielu powiatowych i międzymiastowych przewoźników. Karta Transportu Publicznego funkcjonuje w wszystkich miejscach w całej Estonii, niezależnie od miejsca jej nabycia, czy lokalnych dodatkowych funkcjonalności.

Ridango (poprzednio znane jako Uhendatud Piletite AS) zostało założone w 2009 roku i jest szybko rozwijającą się firmą technologiczną, dostarczającą systemy informacji pasażerskiej w czasie rzeczywistym oraz systemy biletowe oparte na koncie użytkownika dla organizatorów i operatorów transportu publicznego. Ridango dostarcza rozwiązania pod klucz dla gmin i przedsiębiorstw, jako zintegrowana firma wdrożeniową i utrzymaniowa. Najbardziej znane systemy Ridango w Estonii to Karta Transportu Publicznego Tallinn i Harju, oraz e-bilet wdrożony w Tartu. Firma z sukcesem dostarczyła szereg systemów automatycznego poboru opłat i informacji pasażerskiej w wielu krajach skandynawskich – zarówno dla organizatorów transportu publicznego, jak i dla prywatnych operatorów.