Meist

Ridango on rahvusvaheline ettevõte, mis pakub uuenduslikke transpordipiletite ja reaal-aja süsteeme ja teenuseid. Me pakume võtmed kätte lahendusi kui ka eraldiseisvaid teenuseid ja tooteid piletisüsteemide loomiseks ning reaalaja reisijate süsteemide loomiseks.  Eestis oleme enim tuntud ID-Pilet süsteemi juurutamise, Tallinna ja Harju maakonna ühiskaardi süsteemi juurutamise poolest.

Ajalugu
Ridango asutati 2009 aasta septembris. Sel ajal oli ettevõtte ärinimeks Ühendatud Piletite AS. Ridango on nn spin-off ettevõte ehk välja kasvanud ettevõte Sertifitseerimisekeskusest (SK), SK on riiklikult akrediteeritud sertifitseerimis- ja ajatempliteenusele ning sellega seotud tarkvara arendusele ja opereerimisele keskendunud ettevõte. SK asutajad ja omanikud Swedbank, SEB Pank ja AS Eesti Telekom (Telia Sonera Grupp). Sellesttulenevalt on Ridango ajalugu alates 2004. aastast, mil SK alustad ID-kaardil baseeruva süsteemi arendamist ja juurutamist Tallinnas ja Tartus.

Olulised sündmused Ridango ajaloos:
2009 Sertifitseerimiskeskus eraldas piletimüügi äri, Ridango AS (sel ajal Ühendatud Piletite AS) asutamine
2010 Ridango võitis uuendatud ja tuleviku piletilahenduse süsteemi hanke Tallinna linnas
2010 Ridango arendas ja tõi turule uuenduslikud piletite validaatorid
2011 Ridango sisenes Rootsi turule ning allkirjastas partnerlusleppe TriNorth Holding AB-ga
2012 Ridango võitis Gotlandi regiooni piletisüsteemi hanke
2012 MasterCard tarnija ja partnerlepingu sõlmimine
2013 WebPartner OÜ ost ja liitumine
2013 Ridango investeeris Reserbus.mx ettevõttesse, et välja arendada Piletimüügile keskendunud veebiportaal Mehhikos
2013 Mitmete operaatorite ülene e-Purse piletimüügiks Eestis
2014 QR piletimüügisüsteemi turule toomine ning mobiilse piletiäppi lansseerimine
2014 Ridango valiti välja sadade ettevõtte seast MasterCard StartPath kiirendi programmi Dublinisse
2015
Ridango käivitas Tartu linnas ja Västmanland maakonnas (Rootsis) uue e-piletisüsteemi, Rootsis lisaks ka reaalaja infosüsteemi.
2016 Ridango käivitas Nuuk linnas Gröönimaal ja Södermanland maakonnas Rootsis uue e-piletisüsteemi ning reaalaja infosüsteemi.


Ajavahemikul 01.07.2015-30.11.2016 osales Ridango Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt rahastatud ELIKO TAK projekti EU48693 alamprojektis 2.3 "Real time data presentation in Smart Cities".
Ridango roll projektis oli side- ja tarkvaralahenduse loomine ühissõidukisse reisijatele infoteenuse pakkumiseks, mida saab ühildada statsionaarsete WiFi infoteenustega peatustes. Selleks töötas Ridango välja ja testis pilootlahendust, mis võimaldab reisijatel nutiseadmete vahendusel ligipääsu transpordi- ja kohaliku omavalitsuse poolt vahendatavale infole ühistranspordis ja peatustes andmevahetuse sujuva ülemineku (seamless handover) teel.


Ajavahemikul 01.06.2016 - 31.01.2017 osales Ridango Regionaalarengu fondi poolt rahastatud projektis EU50257 "Masinõppelahendus liinigraafikute prognoosimiseks". Projekti eesmärgiks oli luua 2017. aasta alguseks masinõppe lahendus ühistranspordi liinigraafikute prognoosimiseks, tõstmaks ettevõtte rahvusvahelist konkurentsipositsiooni. Toetuse summa oli 14 000 eurot.