Płatności zbliżeniowe EMV w systemie otwartym

Ridango w swoim systemie biletowym oferuje płatności zbliżeniowe EMV. Nasz kasownik elektroniczny posiada certyfikat EMV Co level 1. (Certyfikat dla United Tickets – poprzednia nazwa Ridango)

Ridango zbudowało swój własny system bilety online oparty na koncie użytkownika od samego początku. Udostępniamy płatności zbliżeniowe w naszych urządzeniach, które jednocześnie współpracują z naszym zamkniętym systemem karty podróżnej. Dzięki temu rozwiązaniu można wiele zaoszczędzić, ponieważ karty podróżny nie wymagają fizycznego zapisywania danych na karcie, a przy tym nie wymagają specjalnej, ciężkiej infrastruktury.  

Co to znaczy, że system jest otwarty?

System otwarty oznacza, że powszechny standard płatności jest akceptowany, zazwyczaj jest to standard EMV (Europay, MasterCard I Visa), ale może to być także coś innego. Każdy, kto jest posiadaczem karty płatniczej z funkcją płatności zbliżeniowych, bez względu na kraj wydania, może korzystać z tranzytu typu pay-as-you-go (płatność kartą zbliżeniową w kasowniku elektronicznym w pojeździe, bez potrzeby wyrabiania karty czy płatności u kierowcy).


W uproszczeniu, rozwiązanie to charakteryzuje się możliwością wyliczenia najlepszej opłaty za przejazd w trybie pay-as-you-go. Każde zbliżenie karty płatniczej do kasownika elektronicznego jest odczytywane, a suma płatności jest agregowana w trybie dziennym, tygodniowym lub miesięcznym. Ponadto, istnieje możliwość użycia zbliżeniowej karty płatniczej do zakupu biletów i korzystania z niej jak z e-portmonetki.


Benefity z korzystania z systemu płatności zbliżeniowych Ridango:

  • posiadamy własne urządzenia akceptujące płatności zbliżeniowe
  • do systemu można dołączyć równoległy system miejskich kart podróżnych
  • rozwiązanie umożliwia zakup biletów okresowych na karty płatnicze
  • rozwiązanie Ridango jest nowe, skalowalne, a przede wszystkim ogranicza koszty

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat naszych rozwiązań i urządzeń.