Przenośne urządzenia kontrolerskie Ridango

Urządzenie kontrolerskie jest ręcznym terminalem przenośnym. Przeznaczony jest przede wszystkim do kontroli, ale także może być używany do sprzedaży biletów i/lub ich walidacji.

Przenośne urządzenia kontrolerskie Ridango

3 interfejsy w jednym urządzeniu kontrolerskim

Urządzenie posiada zintegrowany czytnik stykowych kart podróżnych, czytnik zbliżeniowy RFID, komunikację w technilogii NFC oraz skaner kodów 2D. Wszystkie te funkcją zwiększają użyteczność i wielofunkcyjność tego urządzenia oraz umożliwiają działanie w systemie biletowym online, korzystając jednocześnie z płatniczych kart zbliżeniowych, jak i biletów papierowych.

Lokalna baza danych i połączenia

Przenośne urządzenie kontrolerskie zawiera lokalną bazę danych, która może być aktualizowana na wiele sposobów. Regularna wymiana danych z serwerem centralnym odbywa się za pomocą sieci 3G. W wyjątkowych sytuacjach, takich jak nagła aktualizacja lub brak zasięgu, wymiana danych odbywa się dzięki protokołowi USSD, umożliwiając szybką i interaktywną komunikacje za pośrednictwem sieci GSM.

Dzięki technologii NFC, terminal pobiera zaktualizowane dane z kasownika elektronicznego zamontowanego w pojeździe (walidatora). Urządzenie kontrolerskie wyposażone jest także w port USB, który może służyć również do wymiany danych lub ładowania terminalu.

Możliwość podłączenia drukarki

Urządzenie może być podłaczone do drukarki dzięki technologii Bluetooth. Kontroler biletów może wydrukować paragon zarówno przy sprzedaży biletu, jak i w celu wystawienia grzywny przy inspekcji biletów.