Kontaktivaba pangakaart ja avatud standarditel maksed

Ridango piletisüsteem on valmis läbi validaatori vastu võtma EMV kontaktivaba pangakaardi makseid. Meie validaator omab EMVCo L1 sertifikaati, kui PCD seade (EMVCo veebilehel listitud  United Tickets nime all).

Oleme algusest peale arendanud kõik seadmed ja platvormi toimima kontopõhise online süsteeminaSee võimaldab pangakaardi maksete kõrval hoida töös ka nn. suletud standardiga transpordikaardid. Nii lahendame ühe suurima kontaktivabade pangakaartidega opereeritava ühistranspordisüsteemi probleemi - pakkuda sõiduvõimalust ka inimestele, kel puudub pangakaart. Lisaks on kontopõhise elektroonilise piletisüsteemi haldamine oluliselt odavam, kui traditsiooniliste infot kaartidele kirjutavate süsteemide oma.

Mis on avatud standarditel põhinev süsteem?
Avatud standarditel põhinevas süsteemis kasutatakse globaalselt kokku lepitud ning üldiselt aktsepteeritavaid standardeid, antud juhul EMV pangakaardi maksete oma (EMV = Europay, MasterCard, Visa). See tähendab, et kõik EMV standardil pangakaarti (ehk ühe ülalnimetatud brändi logoga varustatud kaarti) omavad inimesed saavad sõidu eest tasuda antud kaardiga, muretsemata kust või kuidas eraldi piletit osta.

contactless EMV
Kuidas see süsteem töötab?
Niiöelda transit makse on oma sisult 0 eurone tehing, mis toimub offline keskkonnas. Kõige tavalisem näide on kaardi valideerimine metroosse või bussi sisenedes. See aga eeldab, et tehingu sooritavad validaatorid on vastavalt sertifitseeritud ning läbinud põhjalikud laboritestid.

Protsessi võib kirjeldada ka nii - tegemist on parima hinna kalkulatsioonil baseeruva piletisüsteemiga, kus transpordikaartide asemel kasutatakse peaasjalikult kontaktivaba pangakaarti. Iga valideerimine võetakse arvesse ja koondatakse vastava lävendi ületamisel nn. parima hinnaga päeva-, nädala- või kuupiletiks. Kui reisija kasutab kontaktivaba deebetkaarti, tehakse pangakaardile peale esimest valideerimist autoriseering ning broneeritakse teatud summa kontol. Kasutades kontaktivaba krediitkaarti tehakse tavaliselt miinimumbroneering (näiteks summas 0,1 või 1 euro) ja sõidulimiidi garanteerib pank, mistõttu ühistranspordi operaatoril puudub risk tasust ilma jääda.

Ridango süsteemi eelised:
  • EMV makseteks sertifitseeritud validaator
  • Paralleelselt kontaktivabade pangakaartidega saavad kontopõhises süsteemis toimida ka suletud transpordikaardid.
  • Süsteem võimaldab müüa perioodipileteid pangakaardile
  • Puudub vajadus pidada üleval vanamoodsaid ning kalleid laadimisautomaate
Süsteemi ülesehitus lihtsustatult:

Kontaktivaba pangakaart