TALLINN, 18. november,  – Ühistranspordisüsteeme arendav Eesti ettevõte Ridango on valitud uue reaalajas toimiva reisiinfo ja e-pileti süsteemi tarnijaks Sörmlandi maakonnas Rootsis, avaliku hanke maksumuseks kujuneb hinnanguliselt 5,4 miljonit eurot.

Ridango juhatuse esimehe Erki Lipre sõnul pakub kaasaegne reaalajas toimiv infosüsteem ülevaadet kõikide kohaliku omavalitsuse bussiparki kuuluvate sõidukite liikumiste kohta läbi erinevate liideste. "Uus piletisüsteem parandab reisijate sõiduelamust ühistranspordi kasutamisel ning põhineb meie edukalt juurutatud lahendusel, mis toimib Västerasi ja Gotlandi omavalitsustes Rootsis, kuid on sarnane ka Tallinnas, Tartus ning mitmetes muudes paikades üle Eesti kasutusel olevale süsteemile," märkis Lipre pressiteates.

Rootsi pealinna Stockholmi naabriks olevas Sörmlandi maakonnas elab üle 270 000 elaniku ning uus infosüsteem koos ühistranspordi piletimüügilahendusega hõlmab kõiki piirkonna 260 bussi. Sörmlandi ühistranspordiamet kuulutas Ridango ja Rootsi ettevõtte TriNorth Solutions AB pakkumise avaliku hanke võitjaks käesoleva aasta augustis.

Sörmlandi ühistranspordiameti esindaja Oskar Jonssoni sõnul on uue tehnoloogia kasutuselevõtmise eesmärgiks parandada reisijatele osutatava teenuse kvaliteeti ning muuta seeläbi ühistranspordi kasutamine lihtsamaks ja mugavamaks. "Uue lahendusega saame ka laiendada müügikanalite võrku ning pakkuda rohkem liiklusinfot reisijatele, et bussiga reisimine oleks kättesaadavam kõigile," lisas Jonsson.

Uuele süsteemile üleminek toimub järk-järgult alates 2016. aasta talveperioodist ning hõlmab esialgu vaid bussitransporti Sörmlandis, kuid tulevikus võib Ridango süsteemi laiendada ka piirkonna reisirongiliiklusele.

Lisainformatsioon:

Erki Lipre
CEO / Tegevjuht

Mob: +372 5568 7296
E-mail: erki@ridango.com
Ridango AS | www.ridango.com
Pärnu mnt 139E, 11317 Tallinn, Estonia