AS Ridango võitis riigihanke Pärnumaa ühistranspordi ühtse pileti- ja infosüsteemi loomiseks ning allkirjastas vastava lepingu MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskusega. Uus piletisüsteem käivitub 1. juulil 2017 ja leping selle opereerimiseks sõlmiti tähtajaga 5 aastat. Lisaks piletisüsteemi haldamisele ja hooldusele paigaldab Ridango 2017.a. teises pooles paljudesse Pärnu linna ja maakonna bussipeatustesse reaalajas töötavad infotablood, mis hakkavad reisijaile andma teavet busside saabumis- ja väljumisaegade kohta.

“On tore, et Pärnus toimuvad lähiajal olulised arengud, mis muudavad liiklemise inimestele mugavamaks. Ühtne süsteem hakkab toimima nii linnas, kui maakonnas. Eriti kasutajasõbralikuks teeb reaalaja infosüsteem busside ootamise nutitelefonide omanikele”, kommenteeris Pärnumaa Ühistranspordikeskuse arendusjuht Taimo Tammeleht.

“Pärnu linn ja maakond kokku on kahtlemata üks Eesti tähtsamaid piirkondi. Oleme rõõmsad, et lisaks Tallinna, Harjumaa ning Tartu elanikele saavad juba järgmisel aastal ka pärnakad nautida kaasaegse piletisüsteemi mugavusi. Samuti oleme Pärnumaa Ühistranspordikeskusega juba kokku leppinud, et Eesti erinevate piirkondade Ühiskaardid hakkavad toimima ka uues piletisüsteemis ning Pärnu kaardid mujal”, lisas Ridango müügidirektor Argo Verk.

Juba täna saab Ühiskaardiga sõita mitmel pool üle terve Eesti, sealhulgas Tallinnas ja Harjumaal, Tartus, Narvas, Kohtla-Järvel, aga ka mitmetes maakondades ning linnadevahelises bussiliikluses. Ühiskaardid toimivad sõltumata ostukohast või kaardi kujundusest ristkasutuse põhimõttel, seega võib sama kaarti kasutades reisida paljudes piirkondades üle kogu Eesti.

Ridango on kiiresti arenev Eesti tehnoloogiaettevõte, mis tegeleb ühistranspordi pileti- ja makselahendustega ning reaalajas toimivate infosüsteemide loomisega. Ridango pakub omavalitsustele ning ettevõtetele “võtmed-kätte" reaalaja infosüsteemide lahendusi ning e-piletisüsteeme Eestis, toimides nii “kõik-ühest-kohast” teenusepakkujana. Tuntuimad Ridango arendatud teenused on Tallinna Ühiskaart, Tartu e-pilet ja ID-Pilet. Ridango, endise nimega Ühendatud Piletite AS, asutati Tallinnas 2009. aastal. Ettevõte on edukalt tarninud erinevaid ühistranspordi pileti- ja jälgimislahendusi Põhjamaade omavalitsustele ja eraoperaatoritele.