Tallinna Transpordiamet, MTÜ Harjumaa Ühistranspordikeskus ja Tallinna Ettevõtlusamet sõlmisid läbirääkimistega hankemenetluse tulemusena AS Ridango’ga uue ühistranspordi piletimüügisüsteemi haldus- ja hoolduslepingu. Leping sõlmiti tähtajaga seitse aastat, kuni septembrini 2023.

“Lisaks piletisüsteemi haldamisele ja hooldusele sisaldab leping ka mitmeid uusi innovaatilisi lahendusi – näiteks paigaldatakse Tallinna ja Harjumaa ühissõidukitesse QR- ja ribakoodilugejad, mis võimaldavad tulevikus sõitu valideerida ka eelnevalt väljaprinditud piletilt või nutitelefoni ekraanilt ilma Ühiskaarti omamata,” sõnas Tallinna Transpordiameti piletisüsteemi juhtivspetsialist Tiit Laiksoo. Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakonna juhtivspetsialist Kersti Paap lisas: “Kahtlemata on see mugav ka turistide seisukohast, mistõttu planeerib Ettevõtlusamet samuti hakata müüma QR-koodiga valideeritavaid TallinnCarde.” 

"Piletivaldkonna rahvusvahelistel konverentsidel ja näitustel käies olen korduvalt saanud kinnitust, et Tallinna piletisüsteem oma lisafunktsioonidega on igati innovaatiline ja eesrindlik. Heaks näiteks on kasvõi Pargi & Reisi lahendus, mis pälvis aasta alguses suurt tähelepanu ja tunnustust mainekal Transport Ticketing & Passenger Information Global Awardsil,” kommenteeris Ridango müügidirektor Argo Verk. “Rõõm on tõdeda, et hea koostöö Tallinnaga jätkub ja olemasolev piletisüsteem uueneb,” lisas Verk.

Täna saab lisaks Tallinnale Ühiskaardiga sõita mitmel pool mujalgi Eestis, sealhulgas Tartus, Narvas, Kohtla-Järvel, aga ka mitmetes maakondades ning linnadevahelises bussiliikluses. Ühiskaardid toimivad sõltumata ostukohast või kaardi kujundusest ristkasutuse põhimõttel, seega võib sama kaarti kasutades reisida paljudes piirkondades üle kogu Eesti.

Ridango (endise nimega Ühendatud Piletite AS) on 2009.aastal asutatud kiiresti arenev Eesti tehnoloogiaettevõte, mis tegeleb ühistranspordi pileti- ja reaal-aja süsteemide arendamisega. Firma pakub omavalitsustele ning ettevõtetele “võtmed-kätte" lahendusi, toimides nii kompleksse teenusepakkujana. Tuntuimad Ridango arendatud teenused Eestis on Tallinna ja Harjumaa Ühiskaart ning Tartu e-pilet. Ettevõte on edukalt tarninud erinevaid ühistranspordi pileti-, reaalaja- ja makselahendusi ka Põhjamaade omavalitsustele ning eraoperaatoritele.