Kiiresti areneva Eesti tehnoloogiaettevõtte Ridango juht Erki Lipre valiti ainsa eestlasena Euroopa noori juhte toetavasse rahvusvahelise audiitorfirma EY ettevõtluskiirendisse, mis kulmineerub juunis Monte Carlos toimuva EY aasta ettevõtja nädala raames. „Meil on hea meel, et Erki on Eesti esindajana viiekümne Euroopa kandidaadi seast valitud EY globaalsesse ettevõtluskiirendisse. Erki roll Eesti tehnoloogiekspordi arendamisel on innustav eeskuju“, kommenteeris EY Eesti partner Ranno Tingas.EY ettevõtluskiirendi on globaalne ettevõtjatele suunatud programm, mis aitab kasvupotentsiaaliga start-up ettevõtetel astuda olulist sammu oma äri viimisel järgmisele arengutasemele. EY pakub valitud start-up ettevõtete asutajatele ning tegevjuhtidele juunis Monte Carlos toimuva EY Maailma Aasta Ettevõtja nädala raames maailmatasemel mentorlust, koolitust ja kontaktivõrgustikku.

Euroopast kandideeris sel aastal programmi 50 ettevõtte juhti. Ühena viie hulgast valiti välja Eesti tehnoloogiettevõtte Ridango tegevjuht Erki Lipre, kelle sõnul on talle suur au kuuluda rahvusvaheliselt tunnustatud noorte ettevõtjate seltskonda. “Osalemise teeb veelgi erilisemaks teadmine, et samal ajal osaleb EY Maailma Aasta Ettevõtja konkursil ka Ridango nõukogu liige Jevgeni Kabanov,” märkis Lipre.

Igal programmi valitud osalejal on ette nähtud eraldi mentorlus- ja treeningsessioon tipptasemel koolitajatega, kes jagavad soovitusi ja tagasisidet ettevõte kasvuplaanidele.

Lisaks on osalejatel erakordne võimalus Monacos suhelda ja sidemeid luua üle 1000 Maailma Aasta Ettevõtja nädalale koguneva tippettevõtjaga enam kui 60 riigist. Eestit sõidab esindama EY Eesti Aasta Ettevõtja 2016 tiitli pälvinud Zeroturnaroundi asutaja Jevgeni Kabanov.

2016 EY Euroopa Ettevõtluskiirendisse valiti:

  • Erki Lipre – Ridango – Tallinn, Eestist.  
  • Chris Sheldrick – what3words – London, Inglismaa.
  • Robert Lyngman – Sqore – Stockholm, Rootsi.
  • Bastian Knutzen and Chris Maslowski – Movinga – Berliin, Saksamaa.
  • Barbaros Özbugutu – iyzico – Istanbul, Türgi.

Loe pikemalt programmist: http://www.ey.com/GL/en/Newsroom/News-releases/news-ey-sends-five-fast-growth-technology-start-up-entrepreneurs-to-monaco-for-its-european-accelerating-entrepreneurs-program 

EY on üks maailma juhtivatest auditi, maksu, tehingute nõustamise ja ärikonsultatsiooni teenuste pakkujatest. Täpsem info: http://www.ey.com/EE.

Ridango on kiiresti arenev Eesti tehnoloogiaettevõte, mis tegeleb ühistranspordi pileti- ja makselahendustega ning reaalajas toimivate infosüsteemide loomisega. Ridango pakub omavalitsustele ning ettevõtetele “võtmed-kätte" reaalaja infolahendusi ning e-piletisüsteeme Eestis (tuntuimad neist on Tallinna Ühiskaart, Tartu e-pilet, ID-Pilet), toimides “kõik-ühest-kohast” teenusepakkujana. Ridango, endise nimega Ühendatud Piletite AS, asutati Tallinnas aastal 2005. Ettevõte on edukalt tarninud erinevaid ühistranspordi pileti- ja monitoorimislahendusi Põhjamaade omavalitsustele ja eraoperaatoritele.

Lisainfo:
Erki Lipre, Ridango tegevjuht
Tel: +372 5568 7296, e-mail: erki@ridango.com 

Marika Pärn, Ernst & Young Baltic AS, turundusjuht
Tel: +372 53446271 e-mail: marika.parn@ee.ey.com