Nutikaid ühistranspordisüsteeme arendav Eesti ettevõte Ridango võitis koos Tallinna Transpordiametiga mainekal Transport Ticketing & Passenger Information Global Awards konkursil auhinna parima piletisüsteemi operaatorfirma kategoorias. Londonis toimunud auhinnatseremoonial tunnustati Tallinna ühistranspordis kasutusel olevat piletimüügisüsteemi laiendust Pargi & Reisi lahendusena. Nominentide seas oli ka Tartu linna uus piletisüsteem, mis kandideeris parima nutikaardil põhineva piletimüügisüsteemi kategoorias.

Fotol: Tiit Laiksoo ja Erki Lipre

Ridango tegevjuhi Erki Lipre sõnul on kollegiaalne tunnustus väga oluline ning seda just globaalsel valdkonna auhindade üritusel, kus nominentide seas olid maailma juhtivad suurfirmad. “Tallinna Transpordiamet on olnud väga innovatiivne klient. Oleme koostöös Transpordiametiga pidevalt täiustanud Tallinna piletisüsteemi, laiendanud selle kasutusvaldkondi ning pakkunud järjest mugavamad võimalusi reisijatele,” märkis Lipre. Ridango poolt välja töötatud ühistranspordilahendused on lisaks suurematele Eesti linnadele kasutusel ka Rootsis. “Londonis toimunud transpordi piletimüügi ja reisijainfo konkursil pööratakse tähelepanu just organisatsioonidele, kes on suutnud edukalt ehitada ja juurutada nutikaid piletisüsteeme üle kogu Euroopa, kuid meie kõigi ühine eesmärk on saada rohkem inimesi kasutama mugavat ühistransporti,” lisas Lipre.

Tallinna Transpordiameti piletisüsteemi juhtivspetsialist Tiit Laiksoo sõnul on Ridango arendanud uuendusliku piletisüsteemi, mille ülesehitus teeb võimalikuks selle laiendamise ka teistesse valdkondadesse. "Ridango on edukalt aidanud meil laiendada piletimüügisüsteemi kasutust linnale olulistes valdkondades, mille heaks näiteks on ka Pargi ja Reisi lahendus,” ütles Laiksoo.

Ridango on kiiresti arenev Eesti tehnoloogiaettevõte, mis tegeleb ühistranspordi pileti- ja makselahendustega ning reaalajas toimivate infosüsteemide loomisega. Ridango pakub omavalitsustele ning ettevõtetele “võtmed-kätte" reaalaja infosüsteemidelahendusi ning e-piletisüsteeme Eestis (tuntuimad neist on Tallinna Ühiskaart, Tartu e-pilet, ID-Pilet), toimides “kõik-ühest-kohast” teenusepakkujana. Ridango, endise nimega Ühendatud Piletite AS, asutati Tallinnas aastal 2009. Ettevõte on edukalt tarninud erinevaid ühistranspordi pileti- ja jälgimislahendusi Põhjamaade omavalitsustele ja eraoperaatoritele.